+38 (061) 769-81-09
69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Консультація ендокринолога

cons-endokrinologa-min

Будь-яке порушення в роботі ендокринної системи не повинно залишатися поза увагою. При перших же симптомах появи цукрового діабету, ниркової недостатності, руйнування судин нижніх кінцівок слід звернутися до лікаря-ендокринолога. Відвідування цього фахівця також є обов’язковою умовою при проходженні всіх лікарів під час вагітності.

Коли слід звернутися до ендокринолога?

Перш за все, необхідно знати, за яких симптомах рекомендується записатися на прийом до лікаря.

 • Сильная жажда, которую практически невозможно утолить, частое мочеиспускание.
 • Відчуття постійної втоми, загальмованість.
 • Неприємний біль у суглобах нижніх кінцівок.
 • Різка зміна будови тіла, збільшення ваги без будь-яких конкретних причин.
 • М’язова слабкість, сонливість.
 • Стає важко дихати і ковтати їжу.

Професійний лікар-ендокринолог рекомендує проходити регулярні профілактичні обстеження, щоб вчасно почати лікування захворювання, пов’язаного з порушенням роботи підшлункової або щитовидної залози.

А також обов’язково здати деякі аналізи під час планування жінкою вагітності і безпосередньо при самій вагітності.

Що робить ендокринолог на огляді?

Первинний прийом буде виглядати приблизно так:

 • Спочатку доктор вислуховує всі скарги пацієнта, дивиться його медичну картку — з якими хворобами стикався людина в своєму житті і особливо протягом останніх кількох років.
 • Далі лікар проводить огляд пацієнта для виявлення симптомів можливого захворювання. Під час огляду обмацують щитовидна залоза, лімфовузли, в обов’язковому порядку буде виміряно тиск і пульс.
 • Після проведення огляду фахівець призначає необхідні аналізи, які можуть включати загальний аналіз сечі і крові, аналіз крові на цукор, обстеження гормонального фону, УЗД щитовидної залози і т.п.
 • Потім ви повинні здати всі рекомендовані аналізи і записатися на повторний прийом до лікаря вже з готовими результатами на руках. Таким чином, лікар точно визначить, з якою проблемою ви зіткнулися і в якому лікуванні ви потребуєте.

ВАЖЛИВО: Слід пам’ятати про те, що не можна затягувати з відвідуванням ендокринолога. Адже будь-яка затримка може стати причиною серйозних ускладнень, які згодом вже неможливо буде виправити. Тепер, коли ви знаєте, що дивиться ендокринолог, потрібно якомога швидше записатися до лікаря, якщо у вас є будь-які симптоми, які свідчать про дисфункції ендокринної системи.

Особливості прийому у ендокринолога

Багатьох людей цікавить питання про те, що саме робить лікар на прийомі , які питання він задає пацієнту, тому варто розібрати цю тему більш детально.

Отже, що перевіряє ендокринолог?

 1. Спеціаліст пальпирует щитовидну залозу з метою виявлення патології. Ендокринолог оцінює розміри залози, її консистенцію і особливості поверхні. Також приділяється увага тому, чи є вузлуваті освіти, пульсація.
 2. Тиск і пульс. Підвищений або занадто знижений тиск при захворюваннях ендокринної системи призведе до жахливих наслідків, тому слід завжди підтримувати тиск в нормі.
 3. Лікар прослуховує серце.

Які додаткові аналізи призначаються, крім загальних аналізів сечі і крові?

Як правило, це аналіз крові на гормони, УЗД щитовидної залози, а також консультація наступних фахівців:

 • хірург
 • ЛОР
 • офтальмолог
 • терапевт

Які питання задає ендокринолог на прийомі?

Коли ви знаєте, що робить ендокринолог на прийомі, залишилося розібратися з тим, які питання може запитати у вас лікар.

 1. По-перше, це все питання, які стосуються вашого нинішнього стану здоров’я. Наприклад, на що ви скаржитеся, які симптоми відчуваєте і т.д.
 2. Питання щодо того, з якими захворюваннями ви стикалися до цього моменту, чи хворіли ви в дитинстві вітрянкою, простудними захворюваннями, чи є у вас в роду хтось, хто страждає або страждав від недуг ендокринної системи та ін.
 3. Будьте готові відповісти і на питання щодо того, коли ви почали помічати патологічні зміни або тривожні симптоми.

ВАЖЛИВО: Тільки записавшись на прийом до досвідченого ендокринолога, ви зможете дізнатися точний діагноз, після чого буде призначено правильне лікування. Самостійне діагностування і подальше лікування призведе до незворотних наслідків, які негативно позначаться на вашому здоров’ї.

Що дивиться ендокринолог на прийомі у вагітних?

Перш за все, лікар оглядає пацієнтку, обмацує щитовидну залозу, а потім в обов’язковому порядку призначає стандартні аналізи і аналізи на гормони. Після отримання результатів аналізів фахівець каже, чи все в порядку з організмом жінки, і що може бути небезпечно для її майбутньої дитини.

cons-endokrinologa-berem-min

Якщо вагітна жінка вже кілька років хворіє на цукровий діабет або будь-яким іншим захворюванням ендокринної системи, необхідний ретельний огляд, який повинен починатися ще в період планування жінкою вагітності.

В цьому випадку ведеться якісне обстеження, регулярно перевіряється рівень цукру в крові, виявляються будь-які зміни рівня гормонів в крові, розміру щитовидної залози і т.д.

Прийом лікаря ендокринолога в ОЄД

У нас ви зможете пройти комплексне ендокринологічне обстеження і лікування всіх захворювань ендокринної системи. Прийом ведуть досвідчені лікарі ендокринологи. На прийом до ендокринолога можна прийти з направленням від сімейного лікаря або лікаря-фахівця.

Пам’ятайте, ендокринні хвороби, як правило, мають хронічний і важкий перебіг, особливо при пізній діагностиці. Надзвичайно важливо якомога раніше їх виявити, призначити грамотне та ефективне лікування з метою попередження розвитку ускладнень.

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо на них

Задати питання

Як нас знайти?

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» Запорізької обласної Ради

69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Ми знаходимося на території Запорізької обласної клінічної лікарні. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, кінцева зупинка «Обласна лікарня».

+38 (061) 769-81-09
+38 (061) 769-81-07