+38 (061) 769-81-09
69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Біопсія молочної залози (пункція молочної залози)

Що таке біопсія молочної залози

Основне завдання діагностики і спостереження за станом молочних залоз у жінок — це рання діагностика раку молочної залози. Рак грудей може бути ефективно вилікуваний на ранній стадії, тому лікарі докладають усіх зусиль для того, щоб вчасно визначити природу кожного вузла в молочній залозі.

Біопсія молочної залози проводиться так: в молочну залозу під контролем УЗД-апарату вводиться пункційна голка. Після того як кінець голки виявляється всередині виявленого ущільнення або вузла в голку всмоктуються клітини молочної залози. Клітини потім наносяться на скло, просушиваются, фарбуються і досліджуються під мікроскопом.

Показання до біопсії молочної залози

Біопсія молочної залози, як і УЗД молочних залоз, проводиться кваліфікованим маммологом. Маммологи рекомендують проводити біопсію молочної залози при виявленні ущільнень в залозі, ділянок надмірно темного або світлого кольору в тканини молочної залози при проведенні УЗД. Дуже важливо негайно звертатися до мамолога при появі виділень з сосків, лущення грудей, появи виразкових дефектів на шкірі в області грудей.

Основне завдання біопсія молочної залози — сказати пацієнтці, що у неї немає раку, і що можна продовжувати жити абсолютно спокійно. Більше 80% біопсій молочної залози призводять до отримання доброякісного відповіді, і близько 20% — злоякісного. Як видно, доброякісний результат біопсії наші пацієнти отримують в 4 рази частіше, ніж злоякісні.

Підготовка до біопсії молочної залози

Якоїсь особливої підготовки до проведення біопсії молочної залози не потрібно. Достатньо не приймати аспірин або інші препарати, що знижують в’язкість крові, в якості підготовки. Бажано взяти з собою бюстгальтер.

Після проведення біопсії можна буде покласти пакет з льодом в «чашку» бюстгальтера, щоб лід охолоджував передню поверхню шиї і не давав розвиватися набряку або синців в місці проведення уколу.

Як виконується біопсія грудей?

При виконанні біопсії молочної залози дуже важливий досвід фахівця, який проводить біопсію. Біопсія може проводитися як тонкоигольная (по аналогії з біопсією тканини щитовидної желези), трепан-біопсія (голка з внутрішнім мандреном, що дозволяє ефективно брати біопсію.

Біопсія зазвичай виконується лежачи на спині на кушетці. Для наведення на цікавий для лікарів вузол використовується мамографія, проте велика частина пацієнтів може бути обстежена і на підставі результатів УЗД молочних залоз. після біопсії можна повертатися до звичного способу життя. Відповідь надходить в клініку через 1-2 дня після біопсії.

Ускладнення біопсії молочної залози

Після біопсії бічній поверхні шиї може стати видно набряк і синець в місці уколу. Щоб зменшити вираженість неприємних відчуттів, досить прикласти лід в пакеті до грудей і призначити анальгетики. У переважній більшості випадків після такої простої процедури больові відчуття вщухають.

В цілому, видно, що проводити лікування молочних залоз без даних біопсії не можна — тільки біопсія молочних залоз дозволяє отримати достатню кількість біологічного матеріалу для вирішення питання про доброякісність вузла.

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо на них

Задати питання

Як нас знайти?

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» Запорізької обласної Ради

69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Ми знаходимося на території Запорізької обласної клінічної лікарні. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, кінцева зупинка «Обласна лікарня».

+38 (061) 769-81-09
+38 (061) 769-81-07