+38 (061) 769-81-09
69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Діспітуітарізм юнацький

Це дисфункція гіпоталамо-гіпофізарної системи зі збільшенням секреції адренокортикотропного гормону і гормону росту, порушенням секреції тиреотропного і гонадотропних гормонів; спостерігається в пубертатному періоді життя.

Етіологія, патогенез

Інфекції, травми, ожиріння з раннього дитячого віку, зменшення фізичного навантаження, припинення систематичних занять спортом. На цьому тлі вікова фізіологічна активація нейроендокринної системи веде до її дисфункції.

Симптоми, перебіг

Спостерігається в рівній мірі у юнаків і дівчат у віці 12-23 років, переважно в 15-18 років. Характерні високорослої, частіше у юнаків (іноді субгігантізм). Ожиріння II-III ступеня, рівномірне. На шкіра грудей, живота, стегон, плечей — множинні рожеві або червоні смуги розтягування, частіше короткі, поверхневі. Статевий розвиток може бути нормальним, прискореним або уповільненим. Збільшення молочних залоз (гінекомастія) у юнаків і порушення менструального циклу у дівчат. Нерідко відзначається транзиторна гіпертензія (частіше у юнаків).

На рентгенограмах черепа-ознаки внутрішньочерепної гіпертензії, ділянки звапніння твердої мозкової оболонки в області турецького сідла. На ЕЕГ — ознаки порушення функції неспецифічних структур середнього мозку і діенцефальних області. У частини хворих порушена толерантність до глюкози, підвищена функція кори надниркових залоз, є гіперінсулінізм. Перебіг синдрому зазвичай доброякісне.

Лікування

Дієта зі зниженою калорійністю і підвищене фізичне навантаження нормалізують масу тіла, одночасно зменшуються інші симптоми захворювання. У стаціонарі призначають спеціальну дієту. Лікування юнацьких форм ожиріння є профілактикою розвитку цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, безпліддя.

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо на них

Задати питання

Як нас знайти?

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» Запорізької обласної Ради

69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Ми знаходимося на території Запорізької обласної клінічної лікарні. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, кінцева зупинка «Обласна лікарня».

+38 (061) 769-81-09
+38 (061) 769-81-07