+38 (061) 769-81-09
69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Добове моніторування глюкози крові

banner-article-big6757-min

Це об’єктивний метод діагностики порушень вуглеводного обміну та оцінки ступеня його компенсації у хворих на цукровий діабет. Цей революційний підхід безперервного виміру рівня цукру крові, дає можливість більш швидко досягти компенсації вуглеводного обміну при цукровому діабеті першого, другого типів.

Багатьом звично контролювати рівень глюкози крові за допомогою глюкометрів, але навіть постійні точкові вимірювання в денний час, не дають достовірно зафіксувати коливання цукру крові протягом доби. А оцінка рівня глікемії вночі — скрутний, трудомісткий процес.

Добовий моніторинг глюкози не вимагає спеціальної підготовки пацієнта, дослідження триває протягом декількох діб. Пацієнту встановлюється сенсор розміром близько 2 см, його підключають до невеликого монітора (близько 7 см), закріплюють на поясі.

3465348765-min

Зберігається звичний спосіб життя, свобода рухів і місце знаходження: вдома, на роботі, в спортзалі тощо. В монітор пацієнт зберігає дані про свої дії: час введення інсуліну, прийом їжі, фізичні навантаження, стреси, зміна режиму дня та інші. Монітор кожні 10 секунд вимірює з встановленого в підшкірно-жирову тканину пацієнта сенсора рівень глюкози. Середній показник за 5 хвилин зберігається в пам’яті. Таким чином, результати вимірювання глюкози реєструються протягом доби понад 250 разів.

Добове моніторування глюкози дозволяє

 • отримати об’єктивну, реальну ситуацію коливань цукру крові;
 • відзначити їхні капітали гіпо- та гіперглікемії і причини їх виникнення;
 • побачити приховані гіпоглікемії;
 • виявити можливі труднощі при складанні плану компенсації цукрового діабету, такі як:
  • інсулінорезистентність;
  • хронічне передозування інсуліну;
  • феномени «ранкової зорі», «раннього сніданку»;
  • недіагностовані (безсимптомні) або неясні гіпоглікемії і ін.
 • скорегувати план цукрознижувальної терапії (в формі таблеток, інсулінотерапії), з огляду на спосіб життя, індивідуальні особливості пацієнта;
 • підібрати потрібний, правильний режим введення інсуліну для помпової терапії;
 • допомогти в компенсації вуглеводного обміну жінкам, які планують завагітніти і вагітним.

При розшифровці даних лікар і пацієнт отримують графіки зміни глікемії протягом декількох діб.

Дане дослідження істотно покращує метаболічний контроль у дорослих пацієнтів, які страждають на цукровий діабет як першого, так і другого типів. Моніторинг особливо рекомендований проблемним пацієнтам, з тривалою декомпенсацією і лабільним перебігом діабету.

Переваги дослідження методом безперервного моніторування глюкози

Для пацієнтів з діабетом пристрій безперервного моніторування глюкози допоможе контролювати рівень цукру повноцінно — щодня протягом повних діб.

Знаючи реальний рівень цукру крові, його коливання протягом доби, пацієнт може коригувати раціон, фізичне навантаження, прийом ліків і дози інсуліну. Якщо рівень глюкози занадто низький або високий, ви зможете оперативно вжити заходів.

Ваші рішення про здоров’я будуть більш обґрунтованими завдяки подібному моніторингу глюкози. Контроль динаміки рівня глюкози, зможете знизити ризики розвитку серйозних ускладнень при захворюванні цукровий діабет способи лікування підбирати потрібно найточніше.

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо на них

Задати питання

Як нас знайти?

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» Запорізької обласної Ради

69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Ми знаходимося на території Запорізької обласної клінічної лікарні. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, кінцева зупинка «Обласна лікарня».

+38 (061) 769-81-09
+38 (061) 769-81-07