+38 (061) 769-81-09
69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Феохромоцитома

Захворювання, обумовлене доброякісною або злоякісною пухлиною хромаффинной тканини наднирників або вненадпочечніковой локалізації.

Патогенез

Надлишкова вироблення катехоламінів (адреналіну, норадреналіну).

Симптоми

Характерні кризи з різким підвищенням артеріального тиску в поєднанні з нервово-психічними, ендокринно-обмінними, шлунково-кишковими і гематологічними симптомами (пароксизмальна форма захворювання). Під час нападу клініка нагадує симптоматику симпатико-адреналової. кризу: з’являються почуття страху, занепокоєння, тремтіння, озноб, блідість шкірних покривів, головний біль, біль за грудиною, в області серця, тахікардія, екстрасистолія, нудота, блювота, підвищення температури тіла, пітливість, сухість у роті.

У крові лейкоцитоз, лімфоцитоз, еозинофілія, гіперглікемія. Приступ завершується поліурією. Тривалість кризу від кількох хвилин до кількох годин. Криз може ускладнитися крововиливом у сітківку ока, порушенням мозкового кровообігу, набряком легенів. Напади виникають, як правило, раптово і можуть провокуватися емоційним стресом, фізичним напругою, пальпацією пухлини, різкою зміною положення тіла.

При стабільній формі захворювання відзначається постійно висока гіпертензія, можливі порушення функціонального стану нирок, зміни очного дна. Спостерігаються підвищена збудливість, лабільність настрою, стомлюваність, головний біль.

При злоякісної пухлини — феохромобластоми — нерідкі схуднення, болі в животі. Можливий розвиток цукрового діабету. У діагностичних цілях проводять ультразвукове дослідження наднирників, комп’ютерну томографію, ретропневмоперітонеум (топическая діагностика), визначають екскрецію з сечею (протягом доби або в тригодинної порції сечі, зібраної після нападу) катехоламінів та їх метаболітів: адреналіну, норадреналіну, ванилилминдальной кислоти, проводять фармакологічні проби з гістаміном або тропафеном.

Лікування

Лікування хірургічне (видалення пухлини).

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо на них

Задати питання

Як нас знайти?

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» Запорізької обласної Ради

69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Ми знаходимося на території Запорізької обласної клінічної лікарні. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, кінцева зупинка «Обласна лікарня».

+38 (061) 769-81-09
+38 (061) 769-81-07