+38 (061) 769-81-09
69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Гіперпролактинемія

Підвищення рівня пролактину в крові — є біохімічним маркером гіпоталамо-гіпофізарної дисфункції.

Найчастіше гіперпролактинемія зустрічається у молодих жінок у віці 25-40 років, значно рідше — у чоловіків такого ж віку. Гіпофіз є своєрідним «диригентом» ендокринних залоз. Він регулює діяльність різних залоз внутрішньої секреції — щитовидної залози, надниркових залоз, яєчників і яєчок. У гіпофізі утворюється цілий ряд гормонів, в тому числі пролактин, фолікулостимулюючий та лютеїнізуючий гормон.

Пролактин іноді називають ще «молочним гормоном», тому що він стимулює утворення молока в жінок після пологів. У менших кількостях цей гормон утворюється і у чоловіків.

Пролактин, фолікулостимулюючий і лютеїнізуючий гормони регулюють менструальний цикл, овуляцію. У жінок вони стимулюють утворення жіночих статевих гормонів — естрогену і дозрівання яйцеклітини, а також регулюють менструальний цикл. У чоловіків ці гормони стимулюють вироблення чоловічого статевого гормону — тестостерону, а також рухливість сперматозоїдів.

Лікування гіперпролактинемії

При виявленні макропролактин, лікування, як правило, не потрібно. Якщо за результатами аналізів визначається підвищений рівень біологічно активного пролактину (тобто присутності значної кількості макропролактин не виявлено), то рекомендовано проведення МРТ гіпофіза. З медикаментозної терапії застосовують Бромкриптин (комерційна назва — парлодел), каберголін (достінекс), квінаголід (Норпролак).

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо на них

Задати питання

Як нас знайти?

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» Запорізької обласної Ради

69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Ми знаходимося на території Запорізької обласної клінічної лікарні. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, кінцева зупинка «Обласна лікарня».

+38 (061) 769-81-09
+38 (061) 769-81-07