+38 (061) 769-81-09
69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Передчасне статеве розвиток

Передчасне статеве розвиток — настання періоду статевого дозрівання у дівчаток до 8 років і у хлопчиків до 10 років.

Етіологія, патогенез

При патологічних процесах в області шишкоподібної залози, гіпоталамуса в гіпоталамо-гіпофізарної системі наступають зміни, що нагадують такі при нормальному статевому дозріванні і призводять до посилення секреції гонадотропних гормонів гіпофіза, що в свою чергу призводить до статевого розвитку, що імітує препубертатний і пубертатний періоди (так зване справжнє передчасне статеве розвиток як у хлопчиків, так і у дівчаток, завжди ізосексуальним).

При пухлинах гонад, пухлинах або дисфункції кори надниркових залоз настає хибне передчасне статевий розвиток: секреція гонадотропінів не підсилюється, а надмірна продукція статевих гормонів корою наднирників або пухлинами гонад не відповідає змінам, властивим нормальному препубертатномуілі пубертатного періоду, гонади залишаються інфантильними.

У дівчаток помилкове передчасне статевий розвиток може бути гетеросексуальним — при адреногенитальном синдромі або ізосексуальним — при пухлинах яєчників, у хлопчиків — ізосексуальним.

Симптоми

Прискорення зростання і збільшення маси тіла, випередження однолітків в статевому розвитку. У дівчаток-збільшення молочних залоз, поява оволосіння на лобку, кров’яних виділень з піхви, збільшення матки, придатків відповідно препубертатний або пубертатному періоду, в деяких випадках з’являються регулярні менструації.

У хлопчиків — збільшення зовнішніх статевих органів, поява оволосіння на лобку і особі, ерекції, полюції. Виявляються посилення судинного малюнка, гіперпневматізація пазухи основної кістки; диференціювання скелета прискорена.

Раннє закриття зон росту приводить в кінцевому підсумку до низькорослості. Може виявлятися неврологічна симптоматика: головний біль, швидка стомлюваність, булімія, полідипсія, симптоми ураження глазодвігатальних нервів.

Лікування

Симптоматична терапія.

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо на них

Задати питання

Як нас знайти?

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» Запорізької обласної Ради

69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Ми знаходимося на території Запорізької обласної клінічної лікарні. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, кінцева зупинка «Обласна лікарня».

+38 (061) 769-81-09
+38 (061) 769-81-07