+38 (061) 769-81-09
69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Консультація ендокринолога

cons-endokrinologa-kak-min

Майже у кожного в житті була ситуація, коли після прийому у лікаря ви повернулися засмученим і з ще більшою кількістю питань. Коли нічого про себе не стало зрозуміліше, наступний прийом через два тижні, а тільки через питання знову в черзі сидіти не хочеться. Так і доводиться чекати півмісяця, а потім черговий п’ятнадцятихвилинний прийом … і нові питання без відповіді.

Як же перетворити звичайний прийом у ендокринолога в максимально інформативну та ефективну консультацію?

Ось мінімальний список, який потрібно підготувати в письмовому вигляді, щоб розгубленість і забудькуватість не могли вам перешкодити. Повірте, не поодинокі випадки, коли людина на прийомі у лікаря настільки втрачається, що не може згадати навіть свій вік.

Об’єднайте скарги

Як тільки ви вирішили звернутися до ендокринолога і призначили дату прийому, заведіть собі листок в блокноті або файл в комп’ютері і записуйте туди всі виникаючі питання. Зайве потім викреслить або пропустіть, але зате не забудете запитати про важливе. Викладайте всі скарги, навіть якщо вони здаються вам не відносяться до хвороби. Наприклад, написали «пам’ять», а розповіли, що в останній рік важко згадувати вчорашні події.

Виміряйте вагу і зріст

Ці вимірювання можна виконати і в кабінеті лікаря, але, зробивши це вдома, ви заощадите час, звільнивши його для питань.

Приготуйте фото

У випадках, коли вас турбують зміни в зовнішності, візьміть з собою фотографії дво-трирічної давності або паспорт.

Згадайте, як все почалося

Коли з’явилися перші ознаки хвороби, як вона розвивалася далі? Якщо проводилося лікування, то дуже важливо пам’ятати, які препарати ви приймали і який ефект вони надавали.

Принесіть документи

Візьміть з собою результати старих обстежень (незалежно від їх результатів): аналізи, результати УЗД і т. Д. Вони можуть знадобитися для порівняння з новими. Наприклад, якщо є вузол в щитовидній залозі, то, не знаючи старих розмірів, не можна зрозуміти, зростає він чи ні, а від цього сильно залежать призначення.

Залиште групу підтримки за дверима

Для жінок може знадобитися гінекологічний анамнез (регулярність менструацій, аборти). У цьому питанні краще не приховувати правду, ця інформація іноді виявляється вирішальною в постановці діагнозу. Дуже важливо, щоб в кабінеті лікаря не було ваших супроводжуючих, при яких незручно обговорювати такі інтимні питання.

Знайдіть щоденники

Якщо ви ведете щоденники харчування або самоконтролю (цукор, ХЕ, артеріальний тиск або щось ще), візьміть їх з собою, навіть якщо вони не стосуються теми сьогоднішнього прийому. Коли пацієнт дисциплінований і готовий дотримуватися призначення, лікаря набагато легше і приємніше працювати.

Перепишіть вміст аптечки

Згадайте всі свої хронічні і перенесені захворювання і всі прийняті препарати (краще записати) — постійно або з моменту виникнення причин для нинішнього звернення. Заздалегідь невідомо, що з цього виявиться важливим для постановки діагнозу. А вже що тільки не говорять на прийомі про прийняті препарати! І якщо «рожеві» або «сердечком» лікаря приблизно вгадати виходить, то «маленькі біленькі» завжди ставлять у глухий кут. Подібні припущення не дозволяють по-справжньому скорегувати лікування і змушують призначати наступну явку для знайомства лікаря з вмістом вашої аптечки.

Лікарю простіше працювати з підготовленим пацієнтом. А пацієнт отримує відповіді на всі питання, які його турбують. В результаті прийом протікає в більш вільній обстановці і приносить більше позитивних емоцій обом сторонам.

Як вести себе на прийомі?

Під час розмови не йдіть від теми свого здоров’я, намагайтеся відповідати на конкретні запитання лікаря. Тому як, відволікаючись на сторонні теми, ви забираєте час свого прийому і час тих, хто нудиться в черзі за вами. Увага лікаря теж розсіюється, і він може втратити дійсно важливий факт.

Будьте готові до огляду — ендокринологи найчастіше пальпируют (обмацують) щитовидну залозу (область шиї). При деяких захворюваннях потрібно огляд ніг, можуть провести огляд і пальпацію живота, молочних залоз і навіть статевих органів (особливо це стосується призовників і пацієнтів зі скаргами на безпліддя або якісь інші порушення статевої сфери). Ваші тіло і білизну повинні бути чистими, щоб нічого не викликало у вас труднощів і утисків. Іноді потрібна консультація іншого фахівця, який може виявитися вільним саме зараз (наприклад гінеколога).

Якщо пацієнт не ви, а ваша дитина, то швидше за все ендокринолога зацікавлять його інтелектуальний розвиток і особливості ваги і зросту з раннього дитинства (якщо цього немає в амбулаторній карті, постарайтеся пригадати, які зростання і вага були у нього в попередні роки). Також можуть виникнути питання про спадковість. Розпитайте чоловіка про серйозні захворювання його родичів.

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо на них

Задати питання

Як нас знайти?

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» Запорізької обласної Ради

69600, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10а

Ми знаходимося на території Запорізької обласної клінічної лікарні. Ви можете приїхати до нас на машині, або на автобусі та маршрутному таксі, кінцева зупинка «Обласна лікарня».

+38 (061) 769-81-09
+38 (061) 769-81-07